Van Brienenoordschool in Rotterdam gaat sluiten

28 June 2023, 17:00 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
ANP

Aan het eind van dit schooljaar sluit de Van Brienenoordschool haar deuren. De 252 leerlingen worden begeleid naar een nieuwe school zodat zij het nieuwe schooljaar goed kunnen starten.

De afgelopen tijd is keihard gewerkt om de Van Brienenoordschool onder de vlag van PCBO in het nieuwe schooljaar 2023-2024 te laten doorstarten. Het is niet gelukt om voldoende, bekwame leerkrachten te vinden, wat voor PCBO een belangrijke voorwaarde was. Dit betekent dat de voorgenomen overname door PCBO niet doorgaat en het geven van onderwijs op de Van Brienenoordschool niet voortgezet kan worden. Ondanks alle inspanningen van Beteor, het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, de Inspectie van het Onderwijs, de gemeente Rotterdam en Rotterdamse schoolbesturen, heeft gro-up helaas moeten besluiten de school te sluiten. “Wij betreuren dit zeer. Wij beseffen dat dit een grote impact heeft op de kinderen en de gezinnen”, aldus Martin van de Ruit, voorzitter Raad van Bestuur, gro-up.

Nieuwe start van het schooljaar
Voor de kinderen is een passende nieuwe school noodzakelijk. Daarom hebben de besturen van de Van Brienenoordschool en de Rotterdamse schoolbesturen gewerkt aan plaatsingsvoorstellen rekening houdend met de gezinssituatie. Ouders ontvangen een plaatsingsvoorstel voor een school. Vanzelfsprekend blijft de vrije schoolkeuze van de ouders hierin gewaarborgd en wordt de nodige zorg en aandacht besteed aan een goede overdracht per kind om het nieuwe schooljaar goed te kunnen starten.

De Van Brienenoordschool is een zelfstandige school, die tot de gro-up familie behoort. Bij de overname in 2019, was bekend dat de onderwijsresultaten onder druk stonden. Er is sindsdien veel gedaan en geïnvesteerd om de uitdagingen het hoofd te bieden en de onderwijsresultaten te verbeteren. Voor een zelfstandig schoolbestuur als dat van gro-up, zijn zij te kwetsbaar gebleken om deze uitdagingen goed op te lossen. In het belang van de kinderen en vanuit verantwoordelijkheid voor hun groei en ontwikkeling, heeft gro-up aan Beteor gevraagd om een samenwerkingspartner te vinden. Daarop heeft Stichting PCBO Rotterdam-Zuid de helpende hand toegestoken.

Op 17 mei hebben gro-up en PCBO een intentieverklaring getekend waarin PCBO aangeeft voornemens te zijn de Van Brienenoordschool over te nemen. Vervolgens heeft PCBO groots ingezet om een bevoegd en bekwaam team te formeren om het nieuwe schooljaar te starten met kwalitatief onderwijs. Ondanks alle medewerking van Ministerie van OCW, onderwijsinspectie, Beteor en Rotterdamse schoolbesturen is dit de school niet gelukt.